Tarnów – miejsce spotkań sztuki współczesnej: Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie

Tarnów jest miastem, które oferuje swoim mieszkańcom i turystom wiele możliwości w zakresie sztuki współczesnej. Jedną z ważniejszych inicjatyw jest Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie. To jedno z najbardziej znanych i cenionych miejsc nie tylko w mieście, ale i w Polsce. Galeria została założona w 2002 roku przez Wojewódzki Dom Kultury w Tarnowie i od tego czasu nieprzerwanie prowadzi działalność prezentując sztukę współczesną i organizując wystawy.

Historia Galerii

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie powstała w 2002 roku jako część Wojewódzkiego Domu Kultury. Jej celem było prezentowanie sztuki współczesnej i promowanie polskich twórców i artystów. Od momentu swojego powstania galeria stała się miejscem spotkań dla wielu artystów i miłośników sztuki, którzy często przyjeżdżali do Tarnowa w celu obejrzenia prezentowanych tutaj dzieł.

Budynek Galerii

Budynek Galerii Sztuki Współczesnej w Tarnowie został zaprojektowany przez znanego polskiego architekta, Ryszarda Rutkowskiego. Jest to pięciokondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem i został zbudowany w stylu modernistycznym. Budynek składa się z sal, wystawienniczych, sali konferencyjnej, biblioteki i sali komputerowej. Na miejscu znajduje się też kawiarnia, która jest otwarta dla wszystkich odwiedzających galerię.

Wystawy w Galerii

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie jest miejscem prezentacji sztuki współczesnej z całego świata. Każdego roku galeria organizuje kilka wystaw stałych, kilka wystaw czasowych oraz cykle spotkań i warsztatów. Wśród wystaw stałych są m.in. prezentacje twórczości polskich i zagranicznych artystów, wystawa fotografii współczesnej i wystawa sztuki japońskiej. Wystawy czasowe obejmują m.in. wystawy sztuki nowoczesnej, sztuki naiwnej, sztuki abstrakcyjnej, sztuki wideo i performance.

Koncerty w Galerii

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie to również miejsce organizowania koncertów. W galerii odbywają się koncerty muzyki jazzowej, klasycznej, elektronicznej, rockowej i współczesnej. Wśród artystów, którzy występowali w galerii, są między innymi: Wojciech Karolak, Wojciech Myrczek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach i wiele innych znanych i cenionych muzyków.

Inne imprezy w Galerii

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie organizuje także inne imprezy, takie jak spotkania z artystami, warsztaty prowadzone przez artystów, pokazy filmów, konkursy, debaty i inne. Wszystkie te imprezy są skierowane do szerokiego grona odbiorców: od studentów po dzieci i seniorów. Galeria jest miejscem otwartym dla wszystkich i jest szansą na poznanie sztuki współczesnej.

Lokalizacja

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Rynku, Starego Miasta oraz Muzeum Okręgowego. Galeria jest otwarta dla wszystkich i wstęp do niej jest darmowy.

Dofinansowanie projektów

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie regularnie dofinansowuje projekty artystyczne, w tym wystawy i wydarzenia. Do programu finansowania można zgłaszać projekty w zakresie wystaw i prezentacji sztuki współczesnej, a także projekty skupiające się na edukacji i promocji sztuki.

Dostępne usługi

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie oferuje także usługi konsultingowe w zakresie sztuki współczesnej, w tym doradztwo dla artystów i organizacji pozarządowych, porady dotyczące tworzenia wystaw i innych wydarzeń. Galeria umożliwia także zakup sztuki współczesnej od polskich twórców i artystów.

Kontakt

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie mieści się przy ul. Słonecznej 8 w Tarnowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej galerii, a także na jej profilu na Facebooku. Więcej szczegółów można uzyskać, dzwoniąc pod numer +48 14 631 66 62 lub pisząc na adres e-mail: galeriatarnow@wp.pl.

Galeria Sztuki Współczesnej w Tarnowie to miejsce szczególne dla miłośników sztuki współczesnej. Odwiedzając galerię, można zobaczyć szeroki wybór dzieł sztuki, wziąć udział w warsztatach i koncertach oraz skorzystać z usług konsultingowych. To jedno z najważniejszych miejsc w Tarnowie i w całej Polsce, gdzie można spotkać się ze sztuką współczesną.