Odkryj dziedzictwo sztuki dawnej w Galerii Sztuki Dawnej w Tarnowie

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie to miejsce pełne historii, sztuki, kultury i dziedzictwa. Jest to miejsce, w którym można podziwiać i zachwycać się zabytkowymi dziełami sztuki, które są przechowywane i prezentowane od wieków. Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie może pochwalić się bogatą ofertą dzieł sztuki, które obejmują malarstwo, rzeźby, grafikę, fotografie i inne prace sztuki.

Kolekcje w Galerii Sztuki Dawnej w Tarnowie

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie prezentuje swoje zbiory pogrupowane ze względu na okres historyczny, w którym powstały. Obejmują one dzieła wczesnośredniowieczne, renesansowe i barokowe. Najważniejszą kolekcją są rzeźby dłuta Michała Stacha, który pracował w Tarnowie od XVI do XVIII wieku. Galeria posiada także liczne grafiki, obrazy i malowidła ścienne, a także fotografie i obiekty sztuki.

Zwiedzanie Galerii

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie jest otwarta od poniedziałku do soboty, od godz. 9 do 16. Można tu zarówno zwiedzać samemu, jak i z przewodnikiem, który opowie o znaczeniu poszczególnych dzieł sztuki i ich historii. Można również wypożyczyć aparat fotograficzny, aby sfotografować ulubione dzieła sztuki.

Muzeum Imprez Okolicznościowych

W Galerii Sztuki Dawnej w Tarnowie znajduje się również Muzeum Imprez Okolicznościowych, które przechowuje wyjątkowe przedmioty związane z różnymi okazjami. Można tu znaleźć srebrne sztućce, kielichy, szkatułki, a nawet śluzy. Można także oglądać szczególne stroje i ozdoby, które były noszone w określonych okazjach.

Kolekcja Obrazów

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie posiada również niezwykle bogatą kolekcję obrazów. Są to dzieła twórców zarówno polskich, jak i zagranicznych. Można tu znaleźć obrazy słynnych malarzy takich jak Rembrandt, Rafael, Vermeer, Rubens i inni. Można podziwiać tutaj również dzieła takich znanych polskich malarzy jak Matejko, Bacciarelli, Zaleski i wielu innych.

Koncerty i Wystawy

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie organizuje również koncerty i wystawy. Odbywają się tu wystawy Malarstwa Nowoczesnego, a także wystawy sztuki dawnej. Galeria organizuje także koncerty muzyczne, a także spotkania z różnymi artystami i ekspertami od dziedzictwa kulturowego.

Czynne Muzea w Tarnowie

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie jest tylko jednym z wielu czynnych muzeów w Tarnowie. W mieście znajduje się także Muzeum Historyczne, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Archeologiczne i wiele innych atrakcji. Wszystkie te miejsca mogą pochwalić się ciekawą historią, sztuką i dziedzictwem kulturowym.

Podsumowanie

Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie to miejsce, w którym można odkrywać dziedzictwo sztuki dawnej. To wyjątkowe miejsce prezentuje dzieła sztuki przechowywane i prezentowane od wieków. Odwiedzający Galerię będą mogli podziwiać liczne dzieła malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografie i inne prace sztuki twórców zarówno polskich, jak i zagranicznych. Galeria oferuje także szeroki wybór imprez okolicznościowych, koncertów i wystaw, które są doskonałą okazją do poznania dziedzictwa kulturowego miasta.