Bytom: Galeria Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły

Galeria Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły – gdzie znaleźć ją w Bytomiu?

Bytom to kultowe miejsce, będące prawdziwym źródłem kultury w województwie śląskim. Aby odwiedzić Galerię Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły, należy skierować się do Starego Miasta, znajdującego się w centrum Bytomia i zatrzymać się przed budynkiem dawnej siedziby Fabryki Żelaza i Stali w Bytomiu.

Historia Fabryki Żelaza i Stali

Fabryka Żelaza i Stali w Bytomiu została założona w 1895 roku jako przedsiębiorstwo państwowe. Przez lata działalności fabryka wyprodukowała wiele produktów, w tym części maszyn, narzędzia i sprzęt do prac domowych. Był to jeden z najbardziej znanych zakładów przemysłowych w regionie.

Cztery stulecia tradycji

Fabryka Żelaza i Stali była ważnym elementem życia w Bytomiu przez cztery stulecia. W 1898 roku powstała instytucja oświatowa, która prowadziła kursy kształcenia zawodowego. W ciągu następnych lat przedsiębiorstwo rozwinęło się i stało się jednym z największych w Polsce.

Utworzenie Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły

W 2009 roku Fabryka Żelaza i Stali została zamknięta, a w jej miejscu powstała Galeria Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły. Jest to galeria sztuki użytkowej, w której można oglądać i kupować przedmioty sztuki użytkowej, takie jak meble, świeczniki, lampy i inne przedmioty. Galeria została założona, aby pamięć o tradycji bytomskiej fabryki została zachowana.

Oferta Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły

Galeria Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły oferuje szeroki wybór przedmiotów sztuki użytkowej, jak meble, świeczniki, lampy itp. Każdy produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić trwałość. Pojawiają się również nowości, takie jak metalowe lampiony, lampy wiszące i metalowe ozdoby.

Na wystawie można znaleźć także modele samochodów, repliki maszyn, a nawet broń. Wszystkie przedmioty są przygotowywane przez lokalnych artystów, którzy z pasją tworzą wyjątkowe i trwałe przedmioty sztuki użytkowej.

Plany na przyszłość Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły

Właściciele Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły mają plany na przyszłość, które obejmują m.in. poszerzenie oferty o nowe produkty i współpracę z lokalnymi artystami, aby zwiększyć zasięg galerii. Właściciele planują również poszerzyć działalność galerii o różne warsztaty dla klientów.

Godziny otwarcia Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły Bytom

Galeria Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły w Bytomiu jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. W soboty i niedziele galeria jest nieczynna.

Kontakt do Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły

Galeria Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły jest dostępna pod adresem: Stary Rynek 3, 41-902 Bytom. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej galerii – www.staloweanioly.pl oraz na Facebooku – facebook.com/staloweanioly.

Wizyta w Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły

Odwiedzenie Galerii Sztuki Użytkowej – Stalowe Anioły to doskonały sposób na poznanie lokalnego rzemiosła. Można w niej znaleźć wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty sztuki użytkowej, które są dziełem lokalnych artystów. Galeria jest dostępna dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Bytom i poznać jego tradycje i historię.