Sprawdź cennik Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie – wyjątkowe miejsce o bogatej historii

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie to kultowe miejsce, stanowiące istotną część przyciągającego niezliczoną liczbę turystów urokliwego miasta nad Bałtykiem. Galeria została założona w 1977 roku i od ponad 40 lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. To tu można podziwiać unikatowe dzieła sztuki, a także wziąć udział w wystawach, warsztatach i występach artystów. Co więcej, w Galerii organizowane są darmowe wycieczki, dzięki którym odwiedzający mogą być bliżej sztuki.

Cennik – bilety i wejściówki

Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie towarzyszy cennik, uwzględniający zarówno ceny biletów jednorazowych, jak i karnetów uprawniających do kilkukrotnego wejścia. W celu uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Galerię, należy wykupić bilet lub wejściówkę w kasie Galerii. Opłaty za wejście uzależnione są od rodzaju imprezy, czasu trwania wystawy oraz liczby osób wchodzących.

Wejściówka normalna

Bilet/wejściówka normalna dla osób powyżej 18. roku życia kosztuje 10 zł, natomiast dla osób poniżej 18. roku życia – 5 zł. Wejściówka normalna upoważnia do korzystania z wystaw czasowych oraz z zasobów stałych.

Wejściówka ulgowa

Wejściówka ulgowa upoważnia do korzystania z wystaw czasowych oraz z zasobów stałych Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wejściówkę ulgową może kupić każda osoba, która jest studentem, uczniem, emerytem, rencistą lub posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Cena wejściówki ulgowej wynosi 5 zł.

Karnet indywidualny

Atrakcyjną ofertą dla osób, które chcą odwiedzać Państwową Galerię Sztuki w Sopocie kilkukrotnie, jest karnet indywidualny. Karnet indywidualny kosztuje 30 zł i upoważnia do wchodzenia do Galerii przez okres jednego miesiąca. Ważność karnetu można przedłużyć za opłatą.

Karnet rodzinny

Karnet rodzinny jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Cena karnetu rodzinnego wynosi 50 zł i upoważnia do wejścia maksymalnie 2 dorosłych i 2 dzieci do 18. roku życia. Karnet ten obejmuje okres jednego miesiąca i może być przedłużany.

Bilety grupowe

Bilety grupowe są przeznaczone dla grup 10 i więcej osób. Cena biletów grupowych wynosi 5 zł od osoby i upoważnia do wejścia na wystawy czasowe oraz z zasobów stałych Galerii. Bilety grupowe można zamawiać przez internet.

Zniżki i promocje

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oferuje różnego rodzaju zniżki i promocje dla osób, które chcą odwiedzić Galerię. Osoby, które są w wieku powyżej 65 lat, mogą zakupić wejściówkę za 5 zł. Dodatkowo, w każdą sobotę wejście do Galerii jest darmowe dla wszystkich odwiedzających.

Płatności

Na terenie Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie można płacić jedynie gotówką. Wszelkie opłaty muszą być uregulowane w kasie Galerii.

Atrakcje

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oferuje wiele atrakcji, w tym wystawy, wycieczki, warsztaty i występy artystów. Odwiedzający Galerię mogą skorzystać z bezpłatnych wycieczek, podczas których będą mogli dowiedzieć się więcej o historii miejsca i wybranych dziełach sztuki.

Wystawy

W Galerii można oglądać wystawy czasowe oraz wystawy stałe. Najczęściej prezentowane są dzieła sztuki pochodzące z różnych okresów historycznych, a także prace współczesnych artystów. Wystawy czasowe zmieniają się co kilka miesięcy, dzięki czemu odwiedzający mają okazję do pogłębiania swojej wiedzy o sztuce.

Warsztaty i występy artystów

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie jest również miejscem występów artystów oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych. W ramach warsztatów odwiedzający mają okazję spróbować swoich sił w tworzeniu sztuki, a także poznać tajniki sztuki z rąk profesjonalnych artystów. Występy artystów to okazja do zapoznania się z nowoczesnymi formami sztuki i jej interpretacjami.

Godziny otwarcia

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie czynna jest w dni powszednie w godzinach od 10.00 do 17.00, a w soboty i niedziele w godzinach od 12.00 do 18.00. W dni świąteczne Galeria jest nieczynna.

Dojazd i parking

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie znajduje się przy ul. Pułaskiego 15 w Sopocie. Dojazd do Galerii możliwy jest samochodem lub autobusem. W pobliżu Galerii znajduje się parking strzeżony, na którym można zostawić samochód.

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie – miejsce, w którym sztuka spotyka się z historią i edukacją

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie to wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie sztukę, historię i edukację. Odwiedzając to miejsce, można podziwiać unikatowe dzieła sztuki, wziąć udział w wystawach i warsztatach, a także w występach artystów. Oferta cenowa Galerii obejmuje różnego rodzaju bilety i wejściówki, a także karnety uprawniające do kilkukrotnego korzystania z jej zasobów. Galeria czynna jest w dni powszednie w godzinach od 10.00 do 17.00, a w soboty i niedziele od 12.00 do 18.00.