Odkryj wyjątkową sztukę w Galerii Sztuki Białystok

Galeria Sztuki Białystok – miejsce dla koneserów sztuki

Sztuka jest wyjątkową dziedziną, która pozwala nam na wejście w magiczny świat tworzony i odkrywany przez artystów. W Białymstoku, jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, od dawna działa Galeria Sztuki, w której każdy zwiedzający może zasmakować procesu tworzenia i odkrycia sztuki.

Historia Galerii Sztuki w Białymstoku

Galeria Sztuki Białystok została założona w czerwcu 1959 r. przez białostockie Stowarzyszenie Kultury Artystycznej. Jej pierwszy prezesem był prof. st. Władysław Brudnicki. Głównymi zadaniem, które stoi przed galerią, jest prezentacja i popularyzacja sztuki polskiej i zagranicznej wśród mieszkańców miasta i okolic.

Kolekcje Galerii Sztuki Białystok

Galeria Sztuki Białystok posiada szeroką kolekcję dzieł sztuki, w której znajdują się zarówno dzieła współczesne, jak i te starsze – od średniowiecza do współczesności. Największymi atutami Galerii Sztuki Białystok są jej kolekcje malarstwa polskiego i zagranicznego, sztuki użytkowej i rzeźby w drewnie. Kolekcje zawierają prace m.in. takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Jacek Malczewski, Jan Matejko, Rafał Malczewski, czy Stanisław Wyspiański.

Wystawy i imprezy artystyczne w Galerii Sztuki Białystok

Galeria Sztuki Białystok nie tylko prezentuje najwybitniejsze dzieła sztuki, ale także organizuje różnego rodzaju wystawy i imprezy artystyczne. Wśród nich można wymienić wystawy współczesnego malarstwa, wystawy fotograficzne, a także imprezy muzyczne. Wszystkie imprezy odbywają się na terenie galerii i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Zwiedzanie Galerii Sztuki Białystok

Galeria Sztuki Białystok zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania swoich wnętrz. Zwiedzanie odbywa się w grupach, a także indywidualnie. Każdy może skorzystać z usług przewodników, którzy opowiedzą o najważniejszych dziełach sztuki i udzielą wyczerpujących informacji dotyczących historii galerii.

Noc Muzeów w Galerii Sztuki Białystok

Co roku, z okazji Nocy Muzeów, Galeria Sztuki Białystok otwiera swoje podwoje, aby zaprosić wszystkich zainteresowanych do zwiedzania. Wstęp jest bezpłatny, a goście mogą samodzielnie odkrywać ukryte skarby galerii. Wśród atrakcji czekających na zwiedzających znajdują się m.in. prelekcje na temat sztuki polskiej i zagranicznej oraz pokazy filmów i spektakli teatralnych.

Kawiarnia Galerii Sztuki Białystok

Uzupełnieniem zwiedzania Galerii Sztuki w Białymstoku jest jej kawiarnia. To miejsce, w którym można zatrzymać się na chwilę i odpocząć po zwiedzaniu. W kawiarni można zamówić kawę lub herbatę z szerokiej oferty, a także skosztować pysznych ciastek i deserów.

Odkryj wyjątkową sztukę w Galerii Sztuki Białystok

Galeria Sztuki Białystok to miejsce, gdzie można odkryć wyjątkową sztukę zarówno współczesną, jak i starszą. Dzięki szerokiej ofercie wystaw i imprez artystycznych, a także dzięki licznym kolekcjom dzieł sztuki, każdy odwiedzający będzie mógł odkryć i docenić piękno sztuki tworzonej przez wielu wybitnych artystów. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Białystok i poznania jej wyjątkowych skarbów.