Inspirująca Krupówki: Miejska Galeria Sztuki im Władysława Hrabiego Zamoyskiego

Główna Atrakcja Krupówek: Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego

Kraków jest miastem słynącym z bogatej kultury i wyjątkowego dziedzictwa. Jednym z jego największych zabytków jest Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego, która znajduje się nad Krupówkami, główną ulicą Krakowa.

Wyjątkowa Lokalizacja

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego jest umiejscowiona w samym centrum Krakowa, nad słynnymi Krupówkami. Znajduje się w pięknej, dworskiej willi w stylu neoklasycystycznym. Wybudowana została w 1820 roku dla Władysława Zamoyskiego jako letnia rezydencja. Obecnie znajduje się tam galeria sztuki, która prezentuje dzieła wszystkich wybitnych artystów z Polski oraz z zagranicy, od epoki baroku po współczesne dzieła sztuki.

Historia Galerii

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego powstała w 1969 roku jako pierwsza w Krakowie wystawa sztuki współczesnej. Obecnie, po ponad 50 latach istnienia, mieści się tam jedna z największych kolekcji sztuki w Polsce. Co roku przyciąga ona tłumy zwiedzających, którzy mogą podziwiać dzieła wszystkich wybitnych artystów z Polski i z zagranicy, od epoki baroku po współczesne dzieła sztuki.

Zbiory Sztuki

Galeria zawiera dużą kolekcję dzieł sztuki, w tym obrazy, rzeźby, grafiki i rysunki. Najcenniejsze eksponaty to dzieła malarzy takich jak Rembrandt, Watteau, Gainsborough, Turner, Monet, Renoir, Cézanne, Picasso, Klee i wielu innych. Można również znaleźć tam rzeźby m.in. Michała Anioła, Ryszarda Lwie Serce, Augustina Rodina oraz współczesne dzieła takie jak „Kobieta z Książką” Władysława Hasiora.

Czynne Godziny Galerii

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00, a w soboty w godzinach 12:00 – 18:00. Można zwiedzać galerię na własną rękę, ale także z kompetentną i przyjazną opieką przewodników.

Koncerty i Spotkania Artystyczne

Oprócz kolekcji dzieł sztuki galeria organizuje również koncerty, prezentacje filmowe, przedstawienia i warsztaty dla dzieci i dorosłych. Do najbardziej popularnych wydarzeń należą koncerty jazzowe, które odbywają się regularnie w galerii. Można również skorzystać z warsztatów artystycznych, aby nauczyć się technik malarskich i rzeźbiarskich.

Bilety i Ceny

Bilety wstępu do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego są dostępne online za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej galerii. Standardowe bilety kosztują 12 złotych, bilety ulgowe 8 złotych, a bilety rodzinne (dla 4 osób) 30 złotych. Dzieci do lat 7 mogą wejść do galerii bezpłatnie.

Ogólne Informacje

Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego to jedno z najważniejszych miejsc Krakowa, które zachwyca swoją historyczną willą oraz wspaniałymi dziełami sztuki. Poznaj całą historię galerii i odkryj wszystkie jej skarby, od epoki baroku po współczesne dzieła sztuki. Sprawdź godziny otwarcia i ceny biletów, aby móc skorzystać z tego wspaniałego przeżycia w Krakowie.